15:50 14.05.05 Начало » ИТ консалтинг » 2005 » 05 » 14

В Україні запроваджене кріпацтво у сфері ІТ

 

Не могу не отреагировать на хит недели: «В Україні запроваджене кріпацтво у сфері ІТ».
В тему, хочу привести цитату из курса «Лидерство» Виктора Лавренюка:

​ ​​​​Незважаючи на численні дослідження, що виявляють недосконалість лідерства за домовленістю, цей стиль є дуже популярним в управлінні. Серед основних недоліків цього підходу є те, що він базується на принципі „раціональної людини" – підлеглого, який мотивується грошима і винагородою і чия поведінка є прогнозованою. Проте, тут не беруться до уваги ні цінності людини, ні складні емоційні фактори, ні її прагнення лідерства, на приклад. В той же час, успішно використовуючи підґрунтя біхевіоризму, лідерство за домовленістю спрацьовує в більшості випадків. Воно також підтверджується законами попиту і пропозиції і особливих потреб. Коли попит на досвідчених працівників перевищує пропозицію, лідерство за домовленістю не може ефективно використовуватися.

Она, как никак кстати подходит к данной ситуации. Только термин "лидерство" поменяйте на более приемлемый в сфере ИТ. Со свой стороны, рекомендую подписавшимся изучать данный учебный курс до полного понимания, ибо их «методы мотивации» не только аморальны, но и противоречат украинскому законодательству.

Лідерство за домовленістю

Припущення:
Люди мотивуються нагородами і покараннями. Соціальні системи краще працюють за наявності чіткого владного розподілу. Коли люди погоджуються виконувати якусь роботу, вони автоматично віддають свої владні повноваження керівництву. Безпосереднє завдання підлеглого – це робити те, що йому скаже керівництво.

Лідер „за домовленістю" створює зрозумілі структури і системи, при яких підлеглі знають, що від них вимагається і які винагороди вони отримають. Про покарання не обов’язково згадується, але вони теж добре зрозумілі і формальні правила поведінки також задіяні. Першим етапом лідерства за домовленістю є погодження контракту, за яким визначаються права підлеглого, його зарплата, соціальні пільги, а лідер бере на себе владу над ним.

За такого стилю лідерства підлеглі вважаються відповідальними за виконання покладених на них завдань, не залежно від того є в них ресурси або можливості на їхнє виконання чи нема. За невдалу роботу можна отримати покарання, а за вдало виконане завдання – винагороду. На відміну від трансформаційного лідерства, де лідер переконує послідовників у необхідності певних дій, лідерство за домовленістю є більш авторитарним.

Незважаючи на численні дослідження, що виявляють недосконалість лідерства за домовленістю, цей стиль є дуже популярним в управлінні. Серед основних недоліків цього підходу є те, що він базується на принципі „раціональної людини" – підлеглого, який мотивується грошима і винагородою і чия поведінка є прогнозованою. Проте, тут не беруться до уваги ні цінності людини, ні складні емоційні фактори, ні її прагнення лідерства, на приклад. В той же час, успішно використовуючи підґрунтя біхевіоризму, лідерство за домовленістю спрацьовує в більшості випадків. Воно також підтверджується законами попиту і пропозиції і особливих потреб. Коли попит на досвідчених працівників перевищує пропозицію, лідерство за домовленістю не може ефективно використовуватися.

Комментарии ( Высказаться! )
« Май. 2005 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31